را سریال پروانه پروانه متین ستوده سارا بهرامی

را: سریال پروانه پروانه متین ستوده سارا بهرامی الهام چرخنده سپیده خداوردی شبکه افق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی روحانی کاندیدای مهم جریان اصلاح طلب است / موسوی لاری

نائب مدیر شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: بر اساس اجماع کلی و نظر آقای روحانی جهت مباحث رسانه ای و بیان مواضع اصلاح طلبی اقای جهانگیری به صحنه آ

روحانی کاندیدای مهم جریان اصلاح طلب است / موسوی لاری

موسوی لاری : روحانی کاندیدای مهم جریان اصلاح طلب است

عبارات مهم : سیاست

نائب مدیر شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: بر اساس اجماع کلی و نظر آقای روحانی جهت مباحث رسانه ای و بیان مواضع اصلاح طلبی اقای جهانگیری به صحنه آمدند.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین موسةی لاری در نشست خبری با عنوان لیست انتخاباتی اصلاح طلبان اظهار کرد:قبل از سال با اجماع اعضای شورای عالی به این نتیجه رسیدیم که آقای روحانی کاندیدای مهم ما باشند،ایشان همچنان کاندیدای مهم هستند و هیچ تغییری در این عنوان داده نمی شود.

روحانی کاندیدای مهم جریان اصلاح طلب است / موسوی لاری

نائب مدیر شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان خاطر نشان کرد: جریان اصلاحات با گذر از شرایط پیش از سال 92 بر آن شد تا از همان سال تا به حال با نوعی برنامه مثبت به همگرایی در درون سلیقه های مختلفی که در دل جبهه اصلاحات بوده، برسد. علی رغم دشواری ها با تصمیم گیری هایمان در سال 92 پیروز شدیم و در سالهای 94 و 95 نیز توانستیم قدم های دیگری را بر داریم.

وی ادامه داد: در سال 96 بر آنیم تا همان تجربه ها را تقویت کنیم و باز نتایجی که در گذشته پیروزی ما را رقم زد را به دست آوریم. ما دو انتخابات مهم در سطح ریاست جمهوری و شورای شهر و دِه داریم. مردم در تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها سهیم می شوند و همین تصمیم سازی ها و تصمیم گیری ها در دو قالب شورای شهر و ریاست جمهوری معنا پیدا می کند.

نائب مدیر شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: بر اساس اجماع کلی و نظر آقای روحانی جهت مباحث رسانه ای و بیان مواضع اصلاح طلبی اقای جهانگیری به صحنه آ

موسوی لاری با تاکید بر ضرورت همگرایی میان اصلاح طلبان خاطر نشان کرد: یکی از موفقیت هایی که طی این مدت می توانیم به آن تکیه کنیم، این است که جریان اصلاحاتی که اعتقاد به حضور در عرصه کشور هست، توانسته اختلاف نظرها را به رسمیت بشناسد و در عین حال اجماع سازی میان تصمیم ها انجام دهند. الان شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان سازمانی است که هم با موافقت وزارت کشور رسمیت یافته و هم از نظر همفکرانی که در آن عضویت دارند یک مرجع رسمی در میان اصلاح طلبان است.

وی همچنین گفت: دوستان ما در ستاد آقای روحانی نقش اول را بر عهده دارند. در استان ها نیز تمام کسانی که در عرصه ستادهای انتخاباتی فعالیت می کنند از دوستان اصلاح طلب هستند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ارتباط با انتخابات شوراهای شهر و دِه نیز خاطرنشان کرد: تصمیممان بر این است که با همه احزاب اصلاح طلب به یک لیست واحد برسیم. این نگرانی وجود داشت که چه طور می شود همه سلیقه ها را در یک لیست جمع کرد، ولی حالا می بینیم که امروز این امر تحقق خواهد یافت. حزب اعتدال و توسعه به عنوان آخرین تشکلی که به مرجع شورای عالی پیوست، در کنار سایر احزاب اصلاح طلب جهت رسیدن به موفقیت تلاش می کند.

روحانی کاندیدای مهم جریان اصلاح طلب است / موسوی لاری

وی در ارتباط با ساز و کار در نظر گرفته شده است جهت بستن لیست واحد اصلاح طلبان اظهار کرد: تاکنون حدود 800 تا 900 نفر رزومه خود را جهت ما ارسال کرده اند این تعداد فرد متخصص و داوطلب جهت ما سرمایه هست. حالا قرار است از بین این تعداد 21 نفر را گزینش کنیم. جهت اینکه به این نقطه برسیم، همه صحبت ما این بود که باید ضابطه گذاری شود و شاخصه هایی در نظر گرفته شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: در ابتدای امر باید مشخص می کردیم که شورا چه وظایفی دارد و پرسشها و مسائلش چیست، از سوی دیگر نیز باید تعیین می کردیم که چالش ها و پرسشها کلان شهرها چیست؟ با در نظر گرفتن این موارد و با توجه به اوضاع فعلی و آینده شاخصه هایی را تعیین کردیم. این شاخصه ها به ما می گوید که شورای شهر چگونه باید شکل بگیرد.

نائب مدیر شورایعالی سیاستگذاری انتخاباتی اصلاح طلبان گفت: بر اساس اجماع کلی و نظر آقای روحانی جهت مباحث رسانه ای و بیان مواضع اصلاح طلبی اقای جهانگیری به صحنه آ

وی در همین رابطه ادامه داد: این شاخصه ها را دوستان ما با مطالعه به دست آوردند و در اختیار کارگروه 15 نفره کارشناسان که بدون نگرش های حزبی و گروهی وارد کار شده است اند قرار دادند. آنها نیز موظف اند تا همه این موارد را بررسی کنند. امروز این کارگروه از بین تعداد رزومه هایی که عرض کردم به حدود 100 نفر رسیده هست، یعنی حدود 5 برابر کاندیدای واجد الشرایط زیاد از تعدادی که یک لیست نیاز دارد گزینش شده است اند.

موسوی لاری خاطر نشان کرد: من فکر می کنم تمام این افراد نیروهای ارزنده ای هستند و به عنوان سرمایه های این کشور باید مورد استفاده قرار گیرند. آنها می توانند در آینده به عنوان مشاوران شورا و یا در رده های متفاوت شهرداری به فعالیت بپردازند، ولی از آنجایی که باید 21 نفر را گزینش کنیم مسلما عده ای از آنها جهت حضور در لیست خط می خورند.

روحانی کاندیدای مهم جریان اصلاح طلب است / موسوی لاری

وی همچنین گفت: این لیست امروز بعد از ظهر آماده می شود تا ما به برنامه بعدی برسیم. آنچه که اتفاق می افتد و به عنوان کاندیدای نهایی لیست معرفی می شوند، براساس شاخصه ها هست. ما می خواهیم لیستی را به دست آوریم که هم متخصص باشد و هم به سیاست گذاری ها وارد باشد، شاکله مهم شورای شهر اجتماعی هست. افرادی می خواهیم که شهرسازی، عمران، حقوق، آسیب اجتماعی، حمل و نقل و ترافیک را بشناسند و برایش برنامه داشته باشند. لیست شورای عالی نهایتا لیستی جامع خواهد بود.

نائب مدیر شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان با تاکید بر ضرورت حفظ جایگاه زنان و جوانان در لیست شوراهای شهر و دِه گفت: باید به تدریج نسل تازه در امور مدیریتی جایگزین نسل گذشته شود. از سوی دیگر زن ها نیمی از جامعه ما هستند و به تدریج باید به جایگاه مهم خود دست پیدا کنند. باید حضورشان آنقدر پر رنگ باشد تا بتوانند در مدیریت نیازهای جامعه شریک شوند. ما در لیست شورای عالی این دو جایگاه را در نظر گرفته ایم.

وی همچنین خاطر نشان کرد که لیست نهایی شورای عالی سیاست گذاری انتخاباتی اصلاح طلبان تا هفته دیگر تنظیم و ارائه می شود.

موسوی لاری در بخش دیگری از این نشست خبری در ارتباط با انتخابات ریاست جمهوری نیز تصریح کرد: ما جهت کاندیدای اصلاح طلب در کنار آقای روحانی چند پیشنهاد دادیم، بعضی دوستان به دلایلی خودشان نیامد. آقای جهانگیری بعد از مشورت با آقای روحانی پذیرفتند که به عنوان کاندیدای جریان اصلاح طلب در انتخابات حضور پیدا کنند. ما از این ظرفیت در انتخابات جهت طرح نظر های جریان اصلاحات استفاده خواهیم کرد. روحانی و جهانگیری هر دو تا آخر نخواهند ماند.

وی ادامه داد: ما حتما به یک جمع بندی روشن می رسیم. جهانگیری نظر و نظر های خودش را اعلام می کند و آقای روحانی نیز برنامه هایش را می گوید. همان جمعی که از روحانی به عنوان کاندیدای مهم حمایت کرد، به جمع بندی جهت مرحله نهایی خواهد رسید.

این فعال سیاسی اصلاح طلب افزود: مسیری از سال 92 باز شده است که مسیر آرامش، توجه به اقتصاد مولد به جای اقتصاد صدقه ای و پیشرفت هست. جهت اینکه این مسیر مسدود نشود باید همه کمک کنیم. نهایت کاندیدای مطلوبی که وجود دارد و در حال حاضر روحانی است در عرصه می ماند.

وی همچنین در ارتباط با ستادهای انتخاباتی شورای عالی سیاست گذاری نیز تصریح کرد: ما در استان ها شوراهای ناظر داریم. از اول هم قرار بود رویه ای که از مرکز تصمیم می گیرد و استان ها مجبور به قبولش هستند را انجام ندهیم؛ بلکه نظر بر آن است تا استان ها فعالیت خود را انجام دهند و ما کمکشان کنیم. ستاد روحانی در سراسر کشور شکل گرفته است و عمدتا حاضرین اصلاح طلبان هستند. یعنی بدنه مهم را اصلاح طلبان شکل دادند.

موسوی لاری افزود: در پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز دوستان ما در کنار آقای شریعتمداری که مسئول ستاد هستند، نقش های مختلفی را در فعالیت های ستادی عهده گرفته اند. در شهر پایتخت کشور عزیزمان ایران نیز جهت کمک به انتخابات ریاست جمهوری و شوراها ستادی به ریاست آقای حاجی و مدیر اجرایی آقای رباطی تشکیل داده ایم.

وی در بخش دیگری از این نشست در ارتباط با شاخصه هایی مدنظر قرار گرفته جهت کاندیدای اصلاح طلبان گفت: سه شاخصه مهم را در نظر گرفته ایم، اولی اصلاح طلب بودن، دومی پاکدستی و سومی متخصص بودن آنها در حوزه های مورد نیاز شهری هست. در میان افراد این شاخصه ها را در نظر می گیریم و لحاظ می کنیم. جهت زنان نیز تا سقف 30 درصد و جوانان تا سقف 20 درصد سهمیه در نظر گرفته شده است است.

نائب مدیر شورای عالی سیاست گذاری همچنین در ارتباط با رد صلاحیت بعضی از اشخاص اصلاح طلب در انتخابات شوراهای شهر و دِه خاطر نشان کرد که پیگیری هایی انجام شده است و با توجه به وظایفی که هیات اجرایی و هیات نظارت بر عهده دارد، از هیات نظارت درخواست شده است تا قانون را مدنظر قرار دهند و کمک کنند تا این پرسشها حل شوند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا در حمایت از اسحاق جهانگیری نیز ستادی تشکیل خواهد شد، گفت: در پایتخت کشور عزیزمان ایران و شهرستان ها ستادهای ما همانی است که جهت روحانی تشکیل شده است هست. تا آنجایی که ما می دانیم جهانگیری بنا به تشکیل ستاد انتخاباتی ندارد.

موسوی لاری در آخر نیز یادآور شد که شورای عالی مسئول ارائه یک لیست واحد از اعضایی است که در این شورا فعالیت می کنند و اگر سایر احزاب اصلاح طلبی که عضو این مرجع نیستند، لیستی ارائه دادند تصمیمش بر عهده شورای عالی سیاست گذاری اصلاح طلبان نیست.

واژه های کلیدی: سیاست | اصلاح طلب | شورای شهر | اصلاح طلبان | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs