را سریال پروانه پروانه متین ستوده سارا بهرامی

را: سریال پروانه پروانه متین ستوده سارا بهرامی الهام چرخنده سپیده خداوردی شبکه افق

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی جهت هر لحظه , حرکت مرد سلفی‌های سیاسی کشور عزیزمان ایران به سمت «درهای خروج» ، محمود احمدی‌نژاد غروب کرد

احمدی نژاد حالا از هر لحظه تنها تر شده است است . هم پیوند با قدرت رسمی را از دست داده و هم از بدنه به صورت کامل جدا شده است . او مانده و چند نفر دیگر . کسانی که

جهت هر لحظه , حرکت مرد سلفی‌های سیاسی کشور عزیزمان ایران به سمت «درهای خروج» ، محمود احمدی‌نژاد غروب کرد

محمود احمدی نژاد غروب کرد؛ جهت هر لحظه /حرکت مرد سلفی های سیاسی کشور عزیزمان ایران به سمت «درهای خروج»

عبارات مهم : اخبار

احمدی نژاد حالا از هر لحظه تنها تر شده است است . هم پیوند با قدرت رسمی را از دست داده و هم از بدنه به صورت کامل جدا شده است . او مانده و چند نفر دیگر . کسانی که معلوم نیست حتی در ادامه با او بمانند. احمدی نژاد گویا تمام شده است ؛ جهت هر لحظه .

اگر تا همین روزهای پیش لقب مرد سلفی های سیاسی را به او داده بودیم امروز حتی جهت سلفی انداختن وابراز وجود اجتماعی – سیاسی اش هم با مسئله مواجه شده است هست. شاید کمتر کسی تصور می کرد فردی که هشت سال آنچنان می تاخت و بر همه امور تاثیرگذاری اش را به رخ می کشید حالا در چنین موقعیتی گرفتار شده است باشد . محمود احمدی نژاد را توصیف می کنیم ؛ رییس دولت های نهم و دهم.

جهت هر لحظه , حرکت مرد سلفی‌های سیاسی کشور عزیزمان ایران به سمت «درهای خروج» ، محمود احمدی‌نژاد غروب کرد

خبرها در مورد او زیاد شده؛ تحولات هم همینطور. از یک طرف می گویند او از فهرست اعضای تازه مجمع تشخیص مصلحت خارج شده است است و در دوره تازه او را در این نهاد نخواهیم دید، از طرف دیگر او با دو اتفاق غیرمنتظره در مورد خود مواجه شده است هست، یکبار به بهشت زهرا رفته و آنجا گویا خانواده شهدا با او برخورد کرده و انتقاداتی شدید را خطاب به او مطرح کرده اند و در تحولی دیگر هنگامی که که او جهت مراسم تشیع پیکر شهدای اتفاق تروریستی به جمع مردم رفته بود با شعارهای تند وتیز حامیان سابق اش مواجه شده است است .

این ها هیچ کدام جهت احمدی نژاد نشانه های خوبی نیست ؛ معنای خوبی هم جهت او ندارد. احمدی نژاد که آرایش سیاسی را در کشور عزیزمان ایران به خوبی می شناسد می داند که در لبه پرتگاهی مهم در دوران سیاست ورزی اش قرار گرفته هست. باید تصمیمی آینده ساز جهت خودش بگیرد .

احمدی نژاد حالا از هر لحظه تنها تر شده است است . هم پیوند با قدرت رسمی را از دست داده و هم از بدنه به صورت کامل جدا شده است . او مانده و چند نفر دیگر . کسانی که

احمدی نژاد ؛ اپیزود اول : ورود و خروج اولیه

از هنگامی که دیگر رییس جمهور نبود خیلی ها آینده نگری می کردند که او چندان تاب و توان دوری از قدرت را ندارد . می گفتند او در نزدیکترین وقت ممکن جهت بازگشت به قدرت تلاش خواهد کرد. سکوت او ولی ادامه داشت تا اینکه این جمله تازه از سمت او مطرح شد :« من در جريان پرسشها كشور هستم ولی فعلا مصالح اقتضاء نمي كند ورودكنم. وقتش كه شد درخدمت ملت خواهم بود»

این سخنان در صحبت بافق بیان شد. تا قبل از این صحبت پیش تر هر وقت راجع به احتمال نامزدی احمدی نژاد در انتخابات از او پرسیده می شد تنها سکوت می کرد یا با یک شوخی نه چندان بامزه از کنار سوالات اینچنینی رد می شد. احمدی نژاد در تمام این مدت اگر چه میل به زیادی داشت تا خود را در قاب دوربین های عکاسان خبری قرار دهد ولی ترجیح می داد صوت دندان گیری جهت ضبط های خبرنگاری نداشته باشد.

بعد از مدتی سکوت در آستانه ورود به سال 95 ناگهان او فعال تر از هر لحظه شد . به یاد دوران ریاست جمهوری ، شهر به شهر و مسجد به مسجد می رفت. کارناوال استقبال به راه انداخته بود. دیگر شکی نبود که او از این کارهایش هدفی دارد. جهت کسانی که او را می شناختند این رفتارها نشانه های حضور در انتخابات را داشت .

جهت هر لحظه , حرکت مرد سلفی‌های سیاسی کشور عزیزمان ایران به سمت «درهای خروج» ، محمود احمدی‌نژاد غروب کرد

ناگهان ولی او به دیدار رهبر معظم انقلاب رفته و آنجا در مورد حضور در انتخابات نهی می شود .یک اتفاق غیر منتظره جهت او که امیدها و نقشه های زیادی جهت اردیبهشت 96 داشت . ظاو شوکه شده است بود . یک اتفاق سیاسی بسیار مهم جهت او که بعد از این دیدار سکوت را بر هر کار دیگری ترجیح داد . تصویر العمل ها به این ماجرا و مخابره اخبار متفاوت در ادامه همراه شد با روایت این دیدار از سوی رهبر معظم انقلاب. ایشان در این مورد فرمودند: « یک نفری، یک آقایی آمده پیش من، من هم به ملاحظه ی صلاح حال خود آن شخص و صلاح حال کشور به ایشان گفتم که شما در فلان قضیه شرکت نکنید. نگفتیم هم شرکت نکنید، گفتیم صلاح نمی دانیم ما که شما شرکت کنید. این را گفتیم. خب یک چیز عادی است.

احمدی نژاد حالا از هر لحظه تنها تر شده است است . هم پیوند با قدرت رسمی را از دست داده و هم از بدنه به صورت کامل جدا شده است . او مانده و چند نفر دیگر . کسانی که

انسان بایستی آن چیزی را که می بیند و می فهمد و فکر می کند که به نفع برادر مؤمن اش است باید به او بگوید دیگر. ما هم اوضاع کشور را خب، غالباً زیاد از اغلب افراد آشنا هستیم. آدم ها هم، بخصوص آدم هایی که صدها جلسه با ما نشستند و برخاستند، زیاد و بهتر از دیگران می شناسیم. با ملاحظه ی حال مخاطب و اوضاع کشور به یک آقایی انسان توصیه می کند که آقا شما اگر در این مقوله وارد شدید، این دو قطبی در کشور ایجاد می شود. دو قطبی در کشور مضرّ است به حال کشور. من صلاح نمی دانم شما وارد بشوید. بله، این چیز خیلی مهمی که نیست. این یک چیز خیلی طبیعی هست، خیلی راحت هست. بله، ما این توصیه را به یکی از آقایان، به یکی از برادران کردیم. خب حالا این مایه ی اختلاف بشود بین برادران مؤمن، یکی بگوید فلانی گفته، یکی بگوید نگفته، یکی بگوید آیا پشت بلندگو نگفته؟ خب حالا این هم پشت بلندگو»

تا اینجای کار مساله تمام شده است به نظر می رسید . احمدی نژاد هم که نامه داد و تبعیت کرد دیگر شکی نماند که نباید او را از مولفه های تاثیر گذار در انتخابات دانست . او حتی بیانیه های دیگری هم داد و نوشت :« از هیچ فرد یا جناح و حزب و گروهی حمایت نکرده و نخواهم کرد. این موضع قطعی و غیرقابل عوض کردن اینجانب هست. ممکن است بعضی افراد یا جریانات و جناح ها به خاطر منافع گروهی ، اخبار و شایعاتی تحت عنوان حمایت از شخص خاصی به نقل از اینجانب منتشر نماید. صریحا اعلام می نمایم که این نوع شایعات و اخبار حتی اگر از زبان نزدیکان اینجانب باشد ، خلاف واقع است و قویا تکذیب می شود. »

جهت هر لحظه , حرکت مرد سلفی‌های سیاسی کشور عزیزمان ایران به سمت «درهای خروج» ، محمود احمدی‌نژاد غروب کرد

احمدی نژاد ؛ اپیزود دوم : قرائت عجیب از نهی

اما نه محمود احمدی نژاد حاضر نبود به این سادگی از خبر حضور در انتخابات بگذرد . او برنامه های دیگری داشت ؛ باید زمینه بازگشت را آماده می کرد . این پلن دوفاز داشت .در فاز اول باید یک نفر پیش قدم شده است و با احمدی نژادنمایی ، به آزمون فضا و برداشت بخشی از هزینه ها اقدام کند.

نگاه ها اول به مشایی دوخته شد ولی او بنا نداشت در قامت کاندیدا وارد این عرصه شود .

به بقایی رسیدند ؛ چرایی آمدنش را هم اینگونه تئوریزه کردند :«آنچه از بیانات مقام معظم رهبری دریافت کردیم این است که احمدی نژاد فقط به عنوان نامزد حضور نداشته باشد» (اسفندیار رحیم مشایی)

بقایی بهانه حرف زدن های احمدی نژاد بود . فیلم منتشر می کرد ؛ صحبت و نشست خبری برقرار می کرد . او جزوی از انتخابات شده است بود .

زمان عضویت که فرا رسید ، وقت اجرای فاز دوم پلن احمدی نژاد هم فرا رسید . او در سالن ستاد انتخابات رو به عکسان خبری کرد و شناسنامه اش را از جیب در آورده و به همه اعلام کرد آمده است تا شخصا عضویت کند .

او جهت این اقدام خود قرائت های عجیب و غریبی هم از ماجرای نهی کرد . حالا چشم ها به شورای نگهبان دوخته شده است بود : «آیا با پدیده تایید صلاحیت احمدی نژاد در انتخابات مواجه خواهیم شد ؟»

ریسک بزرگ احمدی نژاد جواب نداد : او رد صلاحیت شد .

احمدی نژاد ؛ اپیزود سوم : وقت آخر ؟

دور تازه زندگی محمود احمدی نژاد شروع شده است است . باید در دو سطح سیاسی و اجتماعی این مساله را مورد بررسی قرار داد.

در سطح سیاسی تازه ترین خبر این است که او در دور تازه مجمع تشخیص مصلحت نظام احتمالا حضور نخواهد داشت . این تنها رشته ارتباطی او با ساختارهای قدرت رسمی در کشور عزیزمان ایران بعد از دوران ریاست جمهوری اش بود . این منقطع شدن خبر بسیار بدی جهت محمود احمدی نژاد است.

اما در سطح اجتماعی او هر لحظه متصور بود که در میان بدنه حزب اللهی و اصولگرا همچنان طرفدارانی دارد . او تصور می کرد این بدنه همچنان بعد از تحولات متعدد بخشی از این بدنه همراه اوست.

اما در دو واقعه این روزها یعنی حضور او در بهشت زهرا و نیز مراسم تشیع شهدای حوادث تروریستی ، اتفاقات خیره کننده ای رخ داد و همان بدنه طرفدار او به تندترین شکل ممکن با او مواجه شدند .

احمدی نژاد حالا از هر لحظه تنها تر شده است است . هم پیوند با قدرت رسمی را از دست داده و هم از بدنه به صورت کامل جدا شده است . او مانده و چند نفر دیگر . کسانی که معلوم نیست حتی در ادامه با او بمانند. احمدی نژاد گویا تمام شده است ؛ جهت هر لحظه . بعضی ولی همچنان می گویند او هنوز وقت دارد ؛ شاید که پلی مانده باشد . آیا او برنامه ای دارد ؟

اخبار سیاسی – نامه نیوز

واژه های کلیدی: اخبار | سیاسی | انتخابات | احمدی نژاد | احمدی نژاد | ستاد انتخابات | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs